logotyp
Login

V čem je naše školka výjimečná

Jsme Dětská skupina jedinečného zaměření, zvolili jsme pro naše děti svou vlastní cestu vzdělávání. Kdo nás znáte ze Vzdělávacího centra Chytrulky, tak i ve školce ucítíte naši lásku k dětem, při práci s nimi. Přístup naší školky a prostředí tříd jsme nastavily podle principů Marie Montessori. Současně probíhá základní komunikace v anglickém jazyce.

Vy jste dopřáli dětem ten nejlepší start do života a my si toho velice ceníme, a proto v tom chceme pokračovat. Chceme jim dát co nejvíce znalostí a schopností bez toho, abychom je jakkoliv zatěžovali. Naopak vše bude na dětech a jejich citlivých obdobích - budou se učit vše přesně v tu chvíli, kdy to potřebují.

Jsme nově vznikající Dětská skupina, která Vám chce vytvořit místo založené na Montessori principech s anglickými lektory, prodchnuté inspirativním prostředím a tvořené láskou k dětem.

Veškerá naše práce je prodchnutá individuálním přístupem, ten je tím základním principem, na kterém funguje naše školka. Ke každému dítěti se snažíme přistupovat tak, jak vidíme, že potřebuje, na základě jeho temperamentu, znalostí a schopností. A díky malému množství žáků ve třídě se naše učitelky mohou věnovat opravdu každému.


V čem jsme jiní?
  • Montessori principy
  • Výuka anglického jazyka
  • Maximální počet dětí na aktuální den je vždy 12
  • Bereme děti od 2 až do 6 let
  • přijímáme děti během celého roku
Pro přihlášení Vašeho dítěte nás kontaktujte na emailové adrese nebo volejte 777 120 125.

  • Postupujeme od celku k detailu. Vyprávíme příběhy o vztazích, příčinách a souvislostech, podáváme celkový obraz. Svět se nedělí na český jazyk, matematiku, dějepis. Tak svět nefunguje a ani my výuku nerozdělujeme. Podáváme informace propojeně.
  • Vše má svůj řád, své místo. Všechny pomůcky i jejich části mají své stálé místo. Děti se tak velice rychle zorientují, budují si velice přesnou mentální mapu svého okolí a tím dítěti dodáváme pocit jistoty a bezpečí. Stejný řád jsou děti schopny později nalézt uvnitř sebe sama. U nových poznatků se děti snaží intuitivně dosadit do kontextu a na správné místo. V dnešní době jsme schopni fungovat jedině díky schopnosti přebrat novou informaci a vhodně jí zpracovat – vytvořit pravidla, zákonitosti, její podstatu.

Montessori výuka

Montessori výukaNaše školička vychází z konceptu Rodinného a vzdělávacího centra Chytrulky. Anglická Montessori školička Chytrulky v sobě snoubí jedinečné kvality Montessori přístupů s našimi zkušenostmi s prací s dětmi a s jazykovou výchovou nejmenších dětí. Díky tomu u nás děti najdou prostor vybavený přesně podle jejich potřeb, učitelky/průvodkyně, které je povedou k samostatnosti a chuti objevovat a učit se o světě, a to vše v češtině i angličtině. 


Angličtina ve školce

Angličtina ve školceVíme, jak jsou cizí jazyky důležité a vzhledem k tomu, že děti se je nejlépe učí do věku 6 let, záleží nám na tom, abychom jim co nejvíce pomohli. Proto se v průběhu týdne děti setkají nejen s českým, ale i s anglickým jazykem ve formě výukových bloků ve školce a také na páteční výpravě v lese.

Vlastní zahrada kousek od školky

Vlastní zahrada kousek od školkyJsme velice rádi, že se nám povedla dojednat zahrada přímo v centru, pouze pár minut od školky. Aktuálně zahradu upravujeme ve spolupráci s naším truhlářem tak, aby děti co nejdříve mohli mít možnost pěstovat si své bylinky, zeleninu a mnoho dalšího.

Výroba vlastních svacin

Výroba vlastních svacin Jako rodiče i učitelé víme, jak děti milují vaření a pak jezeni toho, co si mohli sami připravit. Proto si vždy ráno připravují svačinky - kraji ovoce, zeleninu, připravují pomazánky a mnoho dalšího.

Páteční výpravy do lesa

Páteční výpravy do lesaKaždý týden trávíme vždy páteční dopoledne v lese, například u Byřičky, Stříbrného rybníka nebo v okolí Hradečnice. Děti si užijí čerstvého vzduchu, zkoumání tajů přírody a k tomu i interaktivní výuku angličtiny.

Solno-jodová jeskyně

Solno-jodová jeskyněKaždý týden navštěvujeme Solno-jodovou jeskyni Medispa na pěší zóně, naše děti tak posílí imunitu a mají možnost si pohrát i relaxovat.

Návštěva galerie moderního umění

Návštěva galerie moderního uměníStarší třída se účastní vždy jednou za několik týdnů umělecké dílny v Galerii moderního umění na Velkém náměstí.

Připravené prostředí

Všechno zažíváme společně s dětmi

Registrační číslo projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_101/0015020
Název projektu: Chytrulky
Začátek projektu: 1.11.2019
Konec projektu: 30.4.2022
Projekt je spolufinancován Evropskou Unií.
Cílem projektu je rozšíření služeb péče o dítě v místě realizace a zlepšit tak podmínky pro zaměstnanost žen s dětmi.

Registrační číslo projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_101/0015485
Název projektu: Chytrulky II
Začátek projektu: 1.1.2020
Konec projektu: 30.6.2022
Projekt je spolufinancován Evropskou Unií.
Cílem projektu je rozšíření služeb péče o dítě v místě realizace a zlepšit tak podmínky pro zaměstnanost žen s dětmi.
Domů

Created by © 2018 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign